5 tipov ako vydržať superdlhé cesty autom. A vyviaznuť so zdravým rozumom

Konečne sa dopotení posadíme so auta. Po tom, čo som celé dva dni horúčkovito pchala veci zo skríň do každej voľnej škáročky nášho karavanu. Po tom, čo som znášala poštuchávania od obéznych ľudí stojacich za mnou v rade na pokladniach v potravinách a zháňala spreje na medvede, instantné kaše a cestovné balenia všetkého od uterákov cez príbory snáď až po spodné prádlo. Konečne! A on sa ma zrazu s úsmevom opýta: „Už tam budeme?“ Viem, že to myslí zo žartu. Ale mne sa pri predstave, že tam ešte nebudeme najbližších 20 hodín, skriví aj ten nacvičovaný neprirodzený úškrn a keby to šlo, kľaknem dramaticky na kolená, zdvihnem ruky a so zaklonenou hlavou si schuti zarevem „niee“.

Tip číslo 1 Hlavne klídek. Veď aj cesta je niekedy cieľom 

Pokiaľ vyrážate napríklad (tak ako my) na roadtrip, platí to dvojnásobne a doslova! Prepnite si teda v hlavičke vypínač z: „hlavne aby sme tam už rýchlo boli, nech si môžeme začať užívať dovolenku“ na „aha, to je krásny výhľad, zastavme sa tu na kávu a prechádzku, veď už máme voľno“. Všetok dovolenkový čas predsa patrí len vám a tým, že budete deti nútiť ešte podržať cikanie aspoň pol hodiny (alebo kým sa dostanete za toto mesto či tamtú cestu) nie je zrovna najlepší spôsob, ako si ho užívať.

Tip číslo 2 Žiadny stres kvôli baleniu. A ak niečo zabudnete? Tak nič!!!

Balenie už hoďte za hlavu. Nech ju máte na cestu čistú ako ľalia a bez zbytočných obáv. Zabudnite na všetko, čo ste si zbalili či nie. Majte poruke len tri veci: pas, mobil a peniaze. A lieky, ak nejaké beriete pravidelne a umierate bez nich. Všetko ostatné je komfort, bez ktorého sa v pohode zaobídete alebo ho dostanete za pár šupiek na prvej benzínke…no dobre, tak v prvom supermarkete.

…až kým tú dlhočiznú kreténsku sprostácku cestu jednoducho nevezmú všetci diabli a vy si konečne dáte vytúžené chladné pivečko na pláži.

Tip číslo 3 Poctivý plán nadovšetko

Vedeli ste, že po ceste do vašej vysnenej destinácie prejdete okolo najhlbšej jaskyne Európy? Alebo neďaleko od bombastického vesmírneho múzea s obrovským teleskopom práve v čase meteorického dažďa? Zastavte sa, perfektne si tak predelíte cestu. Študujte nielen mapy, ale aj internetové diskusie, itineráre a odporučenia. Vďaka nim možno prežijete tú najzaujímavejšiu cestu svojho života. V tomto článkusa inšpirujte a zistite, čo všetko som počas roadtripu videla ja.

Tip číslo 4 Spievajte, recitujte a veďte tie najhlbšie rozhovory. O všetkom a o ničom 

Pretože nič nie je nudnejšie ako dlhá cesta trávená v tichosti. A v nude. Keď to na vás prichádza, snažte sa rozpomenúť na slová Mor ho!. Alebo sa partnera opýtajte na zmysel jeho života. Či na pravidlá hádzanej alebo tej jeho otravnej hry na playstation. A ak v rádiu zahrajú tú vašu obľúbenú, vypeckujte ju a spievajte! Aj falošne a s vymyslenými slovami. To vám zaručene podvihne náladu a deckám vzadu možno aj mandle. Nech sa nenudia ani oni.

Tip číslo 5 Nepozerajte sa na hodinky. Nekomentujte ako sa vlečie čas. Akurát tým ostatných nasrdíte.

Mám to z vlastnej skúsenosti! Keď niekto v aute dobráčsky skonštatuje: „Aha, už cestujeme tri hodiny a desať minút,“ to je fajn. Ale pokiaľ vám o zdanlivú hodinu ten istý srandista povie: „zrovna je to presne tri a pol hodiny cesty,“ celkom vás to naštve. Takže sa snažíte na tie číselká na prístrojovke nepozrieť ďalšie zdanlivo dve nechutne dlhé hodiny len aby ste zistili, že ešte cestujete iba necelé štyri hodiny. Z celkových 24! Potom sa vám začne zdať že, sa prepadávate do časopriestorovej prepadliny, strácate zdravý rozum a tá blbá cesta sa snáď nikdy neskončí…v tomto štádiu sa zastavte, usmejte a zhlboka sa nadýchnite. Prejdite si očkami opäť k tipu číslo 1 a tak dookola. Až kým tú dlhočiznú kreténsku sprostácku cestu jednoducho nevezmú všetci diabli a vy si konečne dáte vytúžené chladné pivečko na pláži.

Šťastné cesty.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s