5 tipov pre dokonale úspešné ráno

Ráno patrí vám! Preto si dovoľte užívať si ho. Prinášam vám svoje osvedčené tipy, ako z neho vykúzliť raj na zemi a to len za 37 minút. Dobré ránko, začíname žiť úspešne!

  1. Krok: Poďakovať sa za nový deň. Hneď po otvorení očí.

Ľahučko sa to povie, ťažšie vykoná. Chápem. Nie vždy sme po prebudení úplne happy. Nie vždy nášmu partnerovi vonia ráno z úst po fialkách, nie vždy vstávame odpočinutí a plní energie, nie každé ráno nás v práci čaká milujúci šéf, ktorý nás zahltí komplimentmi a ponukami na zvýšenie platu. Každý občas máva svoje krušné rána. V takých chvíľach vyzerá hľadanie dôvodov na vďaku ako škriabanie sa na Everest. ALE! Väčšina z nás sa zobúdza v teplej posteli, môže navštíviť splachovací záchod, umyť si zuby zubnou pastou a vybrať si na raňajky aspoň z dvoch jedál. A na taký luxus dnes nebudú mať šťastie dve tretiny ľudí na našej planéte. Takže vždy, keď sa zobudím do voňavých perín a mám vedľa seba niekoho, koho mám rada, ďakujem. Potíšku alebo nahlas. Ale 3 krát a od srdca. Nech ten deň poriadne naštartujem.

Trvanie: 10 sekúnd

Počas celých raňajok myslite na niečo super. Sexi. Krásne. Šťavnaté a milované. Proste na niečo čo vás naštartuje a naplní pozitívnom od hlavy až po päty.

  1. Krok: Vypiť pohár plný čistej vody. Až do dna!

Vraj FUJTO! Posledná vec, na ktorú majú po zobudení mnohí chuť, je čistá (a v mojom prípade k tomu ešte vlažná) voda. Lenže! Je to bohovská očista. Fyzická aj psychická. Voda na ráno vnesie energiu do tela, pomôže vyplaviť usadené toxíny, naštartuje metabolizmus a budete sa cítiť sviežejšie. Že to nejde? Aj tento zvyk je iba o zvyku. Pokiaľ vydržíte 10 dní začínať deň pohárom čistej vody, 11 deň už budete vstávať smädní. Stane sa pre váš mozog akýmsi biopalivom. Tak si ho hojne doprajte. A pridajte si k tomu aj citrónovú šťavu, nech to má tie správne „grády“.

Trvanie: 2 minúty

IMG_3140

  1. Krok: Uložiť si posteľ a nechať po sebe poriadok

Čistiť, čistiť a čistiť. Nielen vnútro, ale aj svoje okolie. Ráno si zvyknite ustlať posteľ, poriadne vyvetrať, uložiť si veci a vychádzať do dňa z čistého priestoru. Necháte si tak poriadok aj vo svojom vnútri. A predstavte si, o čo lepšie sa bude vracať domov z práce keď tam budete mať čistú oázu pokoja v porovnaní s ranným zatuchnutým svinčíkom. Uprataním vecí si uložíte aj myšlienky a popremýšľate nad novým dňom.

Trvanie: 5 minút

  1. Krok: Ísť si zacvičiť alebo sa póriadne pónaťahovať

 

Cvičenie – či už trvá 10 minút alebo hodinu – je parádnym spôsobom ako ráno rozprúdiť krv v tele, naštartovať mozog, ponaťahovať stuhnuté svalstvo a vyčariť si úsmev na tvári. O príťažlivejšej figúre ani nehovorím. Nemusí to byť iba posilovačka. Alebo len jógové stojky. Vyberte si niečo, čo vám najviac vyhovuje a naučte sa ráno hýbať. Vydržte aspoň pár dní. A ako bonus si potom hoďte ľadovú rýchlosprchu. Nech nečistíme iba svoje vnútro, ale aj „vonko“.

Trvanie: 15 minút

  1. Krok: Zdravé raňajky a sexi myšlienky

Všetky ranné rituály vyvrcholia v tom najlepšom: v skvelých raňajkách! Nech nepochováte celú novo nadobudnutú energiu pod náporom slaniny, rožkov s marmeládou a presladených cereálií. Doprajte si výživnú bombu, hlavne vlákninu a bielkoviny. Celozrnný chlebík so šalátom a syrom kľudne v lete vystriedajte za smoothies alebo si naservírujte jogurt s ovocím či proteínový drink. Proste spravte radosť svojim chúťkam aj svojmu zdraviu. No a počas celých raňajok myslite na niečo super. Sexi. Krásne. Šťavnaté a milované. Proste na niečo čo vás naštartuje a naplní pozitívnom od hlavy až po päty.

Trvanie: 15 minút

Majte krásne rána.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s